15 вересня

100 КУРСІВ ТА 1000 НАВЧЕНИХ ДІТЕЙ: ВРР ПРОВЕЛА ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ЗАХІД ДО ДНЯ ПЕРШОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

10-11 вересня 2021 року інструктори Всеукраїнської Ради Реанімації та екстреної медичної допомоги (ВРР) викладали європейський, сертифікований курс базових реанімаційних заходів (Basic Life Support — далі BLS) для учнів шкіл міста Вінниці та впродовж чотирьох годин на манекенах відпрацьовували практичні навички надання домедичної допомоги при зупинці серця.

Кожного року близько у 400 000 європейців наступає раптова серцева смерть (РСС), з яких близько 350 000 випадків виникають поза межами лікарні (на вулиці, на роботі, в місцях відпочинку, торгових центрах тощо). На сьогодні, менше ніж одна особа з десяти переживає раптову зупинку серця. Тільки в одному з п’яти випадків позалікарняної РСС проводиться серцево-легенева реанімація (СЛР) свідками події. Збільшення частоти спроб СЛР особами, що опинилися поруч з жертвою, з своєчасно проведеною дефібриляцією може щороку тільки в Європі врятувати близько 100 000 людей.

100 курсів та 1000 навчених дітей за день: ВРР провела всеукраїнський захід до Дня Першої медичної допомоги. Навчання дітей базовим реанімаційним заходам за європейськими протоколами під слоганом #KIDS_SAVE_LIVES (діти рятують життя) давно та успішно триває у всіх розвинених країнах світу, тому Всеукраїнська Рада Реанімації виступила ініціатором проведення таких навчань і в Україні - наші діти не будуть байдужими, наші діти зможуть рятувати життя.

Інструктори Європейської Ради Реанімації (ERC) навчали вінницьких школярів:

- вмінню перевіряти свідомість та дихання;

- проводити серцево-легеневу реанімацію;

- звільняти дихальні шляхи від стороннього тіла;

- розміщенню постраждалої особи в безпечній позиції;

- користуватися автоматичним зовнішнім дефібрилятором (АЗД).