31 березня

14-РІЧНОГО СЕРГІЯ НЕЗАКОННО ВИВЕЗЛИ У БІЛОРУСЬ

У лютому 2022 року, захопивши село Ягідне на Чернігівщині, російські солдати зігнали всіх місцевих мешканців (360 осіб) до підвалу місцевої школи. Там без води, світла, опалення та санвузла вони провели цілий місяць. У підвалі почалася епідемія вітрянки.

Нестача кисню спровокувала у старих людей розлад психіки, десять людей похилого віку не дожили до звільнення селища. Буряти, тувинці та росіяни грабували будинки місцевих жителів, люди голодували. Сергій Сорокопуд розповідає, що, сидячи у підвалі, він увесь час відчував голод.

Якось хлопчик вийшов на вулицю, щоб набрати окріп (місцеві жителі гріли воду на багатті у дворі школи), і в цей момент почався обстріл. Сергій отримав важкі осколкові поранення, і російські солдати поставили його старшу сестру Аліну перед фактом: або ми його відвозимо до росії, або він помре без медичної допомоги у Ягідному.

Коли брата забирали, Аліна встигла дати йому свідоцтво про народження. Так відбулася депортація 14-річного Сергія Сорокопуда.

Цілий місяць сім'я хлопчика не знала, де він знаходиться, і була впевнена, що його відвезли до росії. Зрештою, сусіди показали їй у Фейсбуці публікацію медсестри з обласної дитячої лікарні Гомеля (Білорусь), в якій була фотографія свідоцтва про народження Сергія.

Зв'язавшись із лікарнею, родичі підлітка з'ясували: якщо вони не зможуть забрати дитину протягом трьох днів, Сергія віддадуть до притулку та офіційно визнають сиротою. Відповідно, аж до повноліття він додому не повернеться.

 

У сестри хлопця не було закордонного паспорта, але Міграційна служба України увійшла до становища та видала їй документ за один день. Впоратися з дорогою Київ-Люблін-Брест-Гомель дівчині допомогли волонтери. А один білорус навіть сплатив їм із братом квитки на потяг.

Дивом повернувшись додому, Сергій розповів, що у дитячій обласній лікарні Гомеля разом із ним лежали інші українські діти з тяжкими осколковими пораненнями. Ймовірно, їхні батьки досі не знають, де шукати своїх малюків. Але прізвищ дітей хлопчик не знає.