26 лютого, 2023

БАТАЛЬЙОН «ДИКЕ ПОЛЕ»: ВАЖКЕ ПОРАНЕННЯ БІЙЦЯ ТА МЕДИК - РЯТІВНИК

Батальйон «Дике поле» - молодший сержант Багіра, колишня підприємиця з Херсонщини, під час штурму ворожих укріплень у селі Іванівка Херсонської області здійснила подвиг: під шквальним ворожим вогнем витягла з поля бою важкопораненого товариша.

"Росіяни почали закидати нас гранатами та поранили бійця з позивним «Сова», - згадує молодший сержант Багіра. Перехресний вогонь був дуже щільним. Якби я просто побігла, шансів вижити я б не мала. Довелося повзти.

І ось, я повзу... Рюкзак тисне на каску, вона наповзає на очі, і я нічого не бачу. Кричу Сові: «Де ти?!» А він не відповідає, лежить у ямі непритомний... В результаті, першим до пораненого дістався мій бойовий товариш Ронін, який повз одразу за мною. А я промахнулася метрів на десять. Повернулася на голос Роніна. Він наклав турнікет Сові на ногу: у нього сильна рвана рана була. А я прямо через штани зробила бійцю знеболювальний укол. Тільки-но зібралися ми його витягувати, почався мінометний обстріл.

Ми підіймаємося, а наші хлопці кричать: «Вихід» Ми пригинаємось назад. І так кілька разів.... Коли трохи стихло (наші хлопці тим часом відбивалися від ворога лише автоматними чергами), нам на допомогу прийшов командир нашого відділення Матрос. Взяв на себе Сову і потяг. А там уже інші хлопці далі допомогли його евакуювати. Сова досі в госпіталях. У нього ще було поранення в живіт і осколкові поранення спини. А Ронін незабаром загинув"...

До речі, у цьому ж бою - ще до порятунку пораненого - молодший сержант Багіра отримала важку контузію та втратила 28% слуху. Але як тільки дозволили лікарі - повернулася до війська. "А хто, якщо не ми, захистимо нашу Україну?" - каже вона.

Автор Інна Золотухіна

Камера Андрій Бесчастний

Монтаж Данило Хомич