27 листопада, 2019

Docudays UA у Вінницькій області - дванадцятий сезон!

Docudays UA у Вінницькій області - дванадцятий сезон!

25 листопада 2019  року  у Молодіжному центрі «Квадрат»  презентували події   XVI  Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.   Фестиваль мандрує Україною вже 16 років, і в тому числі 12 років на Вінниччині.

з 1 по 20 грудня 2019 року події Фестивалю відбудуться у Вінниці, Хмільнику, Жмеринці, Погребищі, Козятині, Немирові, Літині, Липовці, Гнівані, Могилівці, Чнрнівці, Шаргороді, Станіславчику, Ямполі та Барі. Покази документальних фільмів  відбуватимуться в найрізноманітніших місцях – в книгарнях, зокрема, у Книгарні «Є» у Вінниці, в бібліотеках, кінотеатрах, будинках культури і в сільських садибах.  Графік показів можна побачити на сайті http://traveling.docudays.org.ua/.

Організатори Фестивалю на Вінниччині: ГО "Право" , "Подільський центр соціальних технологій" і ГО "Унікальна країна".

-          Я організовую покази фільмів про права людини 12 рік, - розповідає громадська  активістка Оксана Яцюк, - Для мене Фестиваль – це розповідь про різноманітні прояви людськості. Різні проблеми і досягнення різних людей поглиблюють розуміння універсальності прав людини.

-          «Фестиваль дозволяє вийти за межі буденності, подивитись на світ під іншим кутом. Щороку стрічки захоплюють і дивують своєю актуальністю. Мета нашої команди дати змогу абсолютно різним людям у найвіддаленіших куточках нашої області побачити якісне документальне кіно яке сприяє розвитку критичного мислення і поваги до прав людини» - так підсумували свій виступ Представниця ГО «Унікальна країна» - Світлана Сільченко

«Дозволити програмі змінити вашу свідомість?» Через це питання цьогорічний фестиваль  розмірковує над тим, як змінюється наше повсякдення, звички та способи комунікації з появою цифрових технологій, які нові можливості вони відкривають для дослідження реальності та які загрози, пов’язані з контролем та інформаційною безпекою, криються в цифровій мережі.

Фільми цьогорічної програми розраховані на людей різного віку і різних занять.

Фільм «Bellingcat: Правда у світі постправди»режисера Ганса Пула досліджує роботу міжнародної команди журналістів-розслідувачів Bellingcat. Вони розкривають резонансні справи, знаходячи потрібні докази в безмежних просторах Інтернету, шукають правду серед фейкових новин і суперечливих фактів.

Як цифрові технології змінюють дитинство у 21 столітті, розмірковує програма «DOCU/ЮНІСТЬ». Світ дітей та підлітків сповнений питань та пошуків: дослідження своєї сексуальності, визначення улюбленої справи, а іноді – і боротьба за право присвятити їй своє майбутнє. «Дівчинка проти гравітації» розповідає історію11-річної Ерденчімеґ, яка бореться за свою мрію стати конторсіоністкою, як багато відомих монгольських акробатів. «У моїй кімнаті» – це інтимні сповіді онлайн від блогерів-початківців, які розгортають свої життєві історії, дозволяючи нам стежити за перетвореннями та змінами, які спіткають підлітків у процесі їхнього дорослішання. Дітям так багато є про що сказати, якщо дорослі дозволять собі розкіш зупинитися та послухати, – на це нагадує фільм «Послухай».

«CIVIL PITCH: фільми громадської активності» – це унікальний для України проект, коли громадські активіст(к)и та режисер(к)и об’єдналися для створення документальних стрічок, спрямованих на зміни в суспільстві. Сергій Чагаров, герой стрічки «Ти, бля, рота закрий!» режисерки Таїсії Кутузової, з 15 років бореться з корупцією в рідному селі. Активісту погрожують, радять не лізти в «справи дорослих», а однієї ночі підкидають на подвір’я вибухівку. Стрічка Олексія Радинського «Колір фасаду: синій» спостерігає, як український митець та архітектор Флоріан Юр’єв розпочинає боротьбу за свій унікальний архітектурний проєкт – знамениту «Літаючу тарілку» в Києві. Головні герої фільму «Без статусу»– російський активіст Олексій та журналістка з Киргизстану з трьома дітьми– шукали свободу й безпеку в Україні, стикаючись на своєму шляху з бюрократією та чиновницькою байдужістю.

Програма показів у Вінниці

Покази у Вінницькій  обласній науковій універсальній бібліотеці ім. Тімірязєва

9 грудня , 14.00 - У моїй кімнаті

10 грудня ,14.00 - Послухай. Райдужні діти: портрет Еліки. Дівчина проти гравітації.

12 грудня,16.30 - Bellingcat.  Правда в світі пост правди.

Покази у Книгарні «Є»

13 грудня,18.00 - Ти, б***, рота закрий. Колір фасаду – синій. Без статусу. Україна

17 грудня,18.00 - Обережно, провалля

18 грудня,18.00 - Неспокій

19 грудня,18.00 - Навмисна смерть

Місія Мандрівного фестивалю

Ми створюємо можливості для кожної людини в Україні дивитися найталановитіше та найактуальніше документальне кіно з усього світу. Таким способом сприяємо розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності. Реалізуючи нашу місію, також сприяємо популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.

Фестиваль – неполітичний і некомерційний.

 Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Входить до Міжнародної мережі правозахисних кінофестивалів Human Rights Film Network. Відбувається щороку в Києві впродовж останнього тижня березня. Після завершення Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю. Покази та обговорення фільмів за участю експертів та експерток з прав людини тривають із жовтня до грудня (включно). Протягом року Docudays UA популяризує авторську документалістику в кінотеатрах у межах проекту DOCU/ХІТ. Розвиває в молоді критичне мислення в кіноклубах медіапросвіти з прав людини Docudays UA. Представляє проект культурної дипломатії SEE UKRAINE в Європі. Допомагає молодим українським документаліст(к)ам з виробництвом фільмів на платформі DOCU/PRO. Щороку випускає каталог нових українських фільмів для промоції закордоном. ХVІI Docudays UA проходитиме з 20 по 29 березня включно 2020 року в Києві.