50-річний ізюмчанин Віталій Хомич зранку 9 вересня 2022 року дістав захований український прапор і поїхав на найвищу точку місцевості – гору Кременець. Місто офіційно назвуть звільненим від росіян тільки наступного дня, 10 вересня. Але о 8-й ранку 9 вересня русня вже тікала з Ізюму і Віталій побіг підіймати прапор над містом до офіційного оголошення звільнення.
- Перед цим окупанти нас тиждень тримали по будинках, ми мали тільки дві години у середу і четвер, щоб купити продукти, - згадує Віталій Хомич. - 9 вересня я вийшов на вулицю о 6 ранку і побачив як по дорозі їдуть російські САУ, важкі «Урали» тягнуть 5 пушок. Запитав у двох хлопців на великах, а вони й кажуть, що росіяни тікають. Я забіг додому, взяв гранату, телефон і український прапор та поїхав на скутері на нашу гору Кременець.
Там завжди височів український прапор. Але з 1 квітня 2022 року як зайшли російські окупанти, на тому місці вони підняли свій триколор.
- Коли приїхав, то побачив, що російський прапор вже лежить на землі. Хто його зняв – не знаю, - продовжує Віталій. - Прикрутив наш прапор, поставив на ньому свій підпис і дату, але хвилин 5 боявся підняти його, бо думав, що снайпер може бути. Потім закрив очі, підняв прапор і почув гул коліс «Урала».
Віталій сховався у кущах старої заправки і побачив як проїхала російська вантажівка. Оскільки був близько, то почув солдата, який сказав водію: «Дивись, український прапор висить», і – як згадує Віталій: «Водій так дав газу, що аж резина запищала».
Це перший український прапор, піднятий над звільненим Ізюмом. Другий прапор цього дня прив’язали на дерево на центральній площі міста. Третій стяг замайорів над Ізюмом наступного дня 10 вересня, коли офіційно було оголошено звільнення – його підняли над міськвиконкомом. А четвертий прапор підняли два воїни ЗСУ. Вони піднялись на найвищу точку - місцеву телевежу і закріпили прапор там.
Ірина ЯРОШИНСЬКА