9 жовтня

Інструктори Всеукраїнської Ради Реанімації проведуть заходи до «Всесвітнього Дня Перезапуску Серця»

Інструктори Всеукраїнської Ради Реанімації проведуть заходи до «Всесвітнього Дня Перезапуску Серця»

16 жовтня 2019 року у м. Вінниця інструктори Всеукраїнської Ради Реанімації (ВРР) проводять серію заходів в рамках «Всесвітнього Дня Перезапуску Серця» (“World Restart a Heart Day”). Цією кампанією ми хочемо донести, що кожна людина у світі може врятувати життя, а навичками проведення серцево-легеневої реанімації має володіти кожен свідомий громадянин. Символом цього дня є складені у замок руки для проведення серцево-легеневої реанімації.
 
 Кожного року близько у 400 000 європейців наступає раптова серцева смерть (РСС), з яких близько 350 000 випадків виникають поза межами лікарні (на вулиці, на роботі, в місцях відпочинку, торгових центрах тощо). На сьогоднішній день менше ніш одна особа з десяти переживає раптову зупинку серця. На сьогоднішній день тільки в 1 з 5 випадків позалікарняної РСС проводиться серцеволегенева реанімація (СЛР) свідками події. Збільшення частоти спроб СЛР з своєчасною дефібриляцією може щороку тільки в Європі врятувати близько 100 000 людей. При зупинці кровообігу, без проведення реанімаційних заходів, вже через декілька хвилин наступають незворотні зміни в головному мозку.
 При цьому середній час доїзду бригади швидкої допомоги в такому місті як Вінниця становить близько 10 хвилин. Швидко розпочата свідками зупинки кровообігу серцево-легенева реанімація (СЛР) з своєчасною дефібриляцією може покращити шанси жертви РСС на виживання в два-три рази.
 
 Наша ціль, довести кожному необхідність володіння базовими навичками СЛР. В цей день, приєднавшись до своїх колег з усього світу, інструктори ВРР у Вінниці прийдуть в навчальні заклади з лекціями і демонстраціями практичних навичок щодо проведення СЛР, вийдуть на Європейську площу з манекенами, де навчать кожного бажаючого базовим навичкам підтримки життя до приїзду швидкої допомого, організують флешмоб на підтримку кампанії. Ми розкажемо що таке ланцюг виживаності при зупинці серця, навчимо розпізнавати зупинку кровообігу, покажемо як врятувати життя потерпілого, проводячи реанімацію по алгоритму BLS (basic life support), включаючи користування автоматичним зовнішнім дефібрилятором (АЗД). Ми в черговий раз нагадаємо органам державної влади і місцевого самоврядування про актуальність проблеми РСС і їх роль з забезпеченні безпеки громадян шляхом оснащенні публічних місць нашого міста АЗД. 
 

Запрошуємо Вас приєднатися до висвітлення кампанії в Вашому ЗМІ, а також безпосередньою прийняти участь в лекціях і практичних навчаннях. Деталі і тайминг кампанії будуть повідомлені додатково в перс-релізі за декілька днів перед проведенням заходів. Додаткова інформація: тел: 068 036 5403 (Дмитро); Viber: +380934300900 e-mail: yuriy@gmail.com, heartteam@ukr.net https://m.facebook.com/vinsimed/photos/gm.2118086451825994/765390233919073/?type=3&source=57