22 листопада, 2023

“МЕДІА-ТОЛОКА” У ВІННИЦІ: ДЛЯ ПЕРЕМОГИ НАД ВОРОГОМ ТА ВСТУПУ ДО ЄС УКРАЇНЦЯМ НЕОБХІДНО ЗГУРТУВАТИСЬ

18-19 листопада у Вінниці стартувала нова Всеукраїнська ініціатива “Медіа-толока”. У панельних
дискусіях та нетворкінгах на тему "Україна на шляху до Перемоги та ЄС" взяли участь медійники,
блогери та лідери суспільної думки з різних регіонів України.

МТ2

З неаносованим візитом на “Медіа-толоку” приїхали військові: полковник Генерального штабу
Анатолій Штефан (“Штірліц”) та офіцер Командування об’єднаних сил ЗСУ полковник Олександр
Грамарчук (“Гром”) Анатолій Штефан звернувся до медійної аудиторії із закликом доєднуватись до інформаційної протидії ворожим ІПСО, нападам на авторитет ЗСУ. Адже ворог користується з будь-якої можливості роздмухати конфлікт.
“Керівництво Збройних сил України приділяє велику увагу інформаційній боротьбі. Це і головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний... проведення інформаційних операцій (проти ворога – ред.)... проходять за його контролем, я скажу, що він дуже в цьому розуміється”, зазначив Анатолій Штефан.
“Ми хочемо, щоб суспільство чуло військо. Адже військо чує суспільство. І ми тут сьогодні
зібрались для того, щоб налагодити комунікацію як з блогерами, так і з журналістами. Ми хочемо, щоб журналісти більше висвітлювали інформацію про наше військо, про те, що відбувається, про війну. Оскільки суспільство почало про це забувати”, - сказав Олександр Грамарчук.

МТ1

Організаторами ініціативи “МЕДІА-ТОЛОКА” виступили:
Віктор Бронюк - Голова представницької ради БФ «Подільська громада», соліст гурту ТІК
Богдан Буткевич - Журналіст Цензор.нет, співзасновник медіа-проекту "Шоубісики", волонтер, музикант
Марина Данилюк-Ярмолаєва - Журналістка, медіаконсультантка, автор проекту "Без цензури",
волонтерка
Тетяна Власова - Письменниця, культурна менеджерка, засновниця комунікаційної агенції Move in Movie
Вадим Павлов - Головний редактор "20 хвилин" та "РІА", журналіст, розслідувач, волонтер
Руслан Анфілов - Голова ради ГО "Ліга блогерів і трендмейкерів Яккі/Yuccie", волонтер, підприємець.
Цитата співорганізатора Руслана Анфілова
“Організатори “Медіа-толоки” запросили військових до спілкування з медійниками та блогерами
аби започаткувати стійкі комунікації між ними. Ми всі відчули, що вороги України намагаються посіяти ворожнечу всередині країни. Подивіться на велику кількість медійних конфліктів. Частина населення країни живе так, неначе війни не існує. І цю несправедливість та нерозуміння намагаються використати, аби знищити єдність українців. Саме авторитет аторитет ЗСУ, співпраця всіх задля підтримки воїнів та волонтерів має стати об’єднуючою синергією для Перемоги та євроінтеграції України!”, - запевнив співорганізатор “Медіа-толоки” Руслан Анфілов.
За словами Віктора Бронюка сьогодні кожен тягне свій напрямок роботи, а говорити між собою
треба і нам є про що говорити.

МТ4

“Ми чекаємо, що Україну візьмуть в Євросоюз, але чи готові сьогодні громадяни, чи готові
громади бути частиною Євросоюзу і про все це хотілось би сьогодні поговорити. А також про те, щоб ми почали готувати платформу, яка дасть нам можливість об’єднуватись навколо гарних справ”, - зазначив Віктор Бронюк.
Цитата спіорганізатора Богдана Буткевича
«Насправді ця тема стосується кожного з нас. Нам пообіцяли, що ось в грудні з нами розпочнуть перемовини і багато ЗМІ написало, що з нами розпочали перемовини про вступ в ЄС — це не так. На жаль. Мало того, судячи з останньої інформації в грудні цього не відбудеться, тому що у нас є яка країна… Як ви думаєте хто блокує? Правильно Угорщина. Але на справді не тільки в цьому проблема є і інші країни, які не так щоб з великим запалом дивляться на те що ми будем рухатись в ЄС. І про що йде мова. Є якісь центральні речі, які записані в Конституції України, про те що ми маємо йти в ЄС і це очевидно, зрозуміло і не потребує ніяких обговорень. А є, наприклад блокування польського кордону зараз, а є блокування словатського кордону, а ще за декілька тижнів нам румуни можуть закрити кордон і це теж ЄС друзі.
І ще цікавий момент, що ЄС в першу чергу хочуть мати справу з ким, як ви думаєте, ні їх
цікавлять місцеві громади. Якщо до прикладу, брати армійську якусь співпрацю і цікавить
співпраця напряму з армією», – каже Богдан Буткевич.
Цитата співорганізаторки Марини Данилюк-Ярмолаємої «... очевидно потрібно активізувати ті речі, які у нас уже були в рамках децентралізації, напередодні повномасштабного вторгнення. Коли українськім ОТГ, коли українським активістам було не «влом» зустрічатися і говорити про те, яке ж ми майбутнє разом будуємо. І коли там кажуть, що це мають вирішувати тільки політики — абсолютно ні. Це історія до якої має долучитись кожна українська активна людина, тому що Європейський Союз це пласт величезних проблем, величезних спільнот. І коли ти зараз аналізуєш, як російська федерація дуже активно просувала свій вплив. Ми розуміємо що дуже часто російська федерація працювала на Євросоюз не прямими методами: через кіно, через культуру, через руський балет. І таким чином просувала, що вони круті, а ми тут ніхто»,
– каже Мар’яна Данилюк Ярмолаєва, авторка проекту «Без цензури».
Цитата Вадима Павлова
«З 2014 року змінились лише обличчя, але ми маємо говорити про те, що маємо змінити
майбутнє. Коли Перемога буде, а вона буде, нам потрібно розуміти куди ми далі будемо йти....
Євросоюз це круто. Ми маємо йти в Європу. Та потрібно тут робити європейські цінності.
Європа має бути тут, а не ми кудись ідемо. Європейські цінності потрібно розвивати», – каже Вадим Павлов.
Цитата співорганізаторки Тетяни Власової
«Власне культура в буремні часи була найбільш вразливою сферою. Зараз вийшло так, що
українська культура, не хочу говорити воює на двох фронтах, на двох вістрях це всередині країни відстоює своє право існувати зараз і на міжнародній арені представляє взагалі нашу країну. Ми знаємо, яким зараз потужним голосом є наші письменники, які виступають на міжнародних подіях. Вони власне несуть нашу культурну дипломатію міжнародним глядачам, читачам і слухачам. Але ми дуже ризикуємо опинитись в тій ситуації, коли культура стане непотрібна зараз тут. Якщо ми говоримо, про те що ми будемо робити після Перемоги, то якщо культура зупиниться зараз на шляху до неї, то після Перемоги її просто не буде. А вона є насправді дуже гучним, потужним інструментом в нашій світоглядній війні і війні за нашу ідентичність», – каже Тетяна Власова.
Учасників “Медіа-толоки” привітав заступника голови представництва Євросоюзу в Україні
пан Ремі Дюфло.
«Шановні друзі! Для мене велика честь звертатися до вас, спільноти медійників, блогерів та
лідерів суспільної думки міста Вінниця. Міста яке я вперше відвідав 1994 році, міста яке мені дуже подобається. У часи війни, що триває уже понад дев’ять років, від початку повномасштабного вторгнення в минулому році, ваша роль зростає дедалі більше. Для вас це водночас і тягар і привілей. Адже ви знаєте, як впливати на аудиторію, ви інтерпретуєте події і створюєте з них сенс, вибудовуєте довіру цим даруючи суспільству призму через яку воно сприймає наш сповнений викликів світ. Я радий, що попри всі складнощі пов’язані з війною, українське суспільство йде вперед, і наприклад організовує такі важливі ініціативи, як медіа-толока. Сподіваюсь, що ваша зустріч сьогодні стане платформою для конструктивної дискусії, демократичного обміну думками, залучення нових планів та ідей. Ви зустрічаєтесь в знаковий час, минулого тижня Єврокомісія оголосила свою рекомендацію розпочати переговори, про вступ України до ЄС. Ця рекомендація є справедливою та виправданою. Україна належить до європейської родини. Ми поділяємо спільні цінності: свободу слова і думки, демократію, людську гідність. Звіт Єврокомісії це момент для святкування і гордості за здобутки українського суспільства, навіть якщо попереду довгий і складний шлях. Важливе те, що є бажання обох
сторін України та ЄС долати цей шлях разом крок за кроком. Війна з Росією теж наша війна, вона
точиться на лише на полях бою, а і в думках людей, в інформаційному просторі. Я впевнений, що разом ми можемо Перемогти. Ми обов’язково Переможемо», – сказав у зверненні до учасників «Медіа-толоки» голова представництва Євросоюзу в Україні пан Ремі Дюфло.

Про “Медіа-толоку”
Ми об’єднали свої зусилля аби у партнерстві з ГО “Ліга блогерів і трендмейкерів Yuccie/Яккі”, ГО
“Європейська молодіжна ліга” забезпечити постійну комунікацію медійників, блогерів і лідерів суспільної думки та обговорення актуальних медійних питань в різних регіонах та містах України.
До обговорень запрошені окрім цільової аудиторії медійників також представники місцевої влади,
органів місцевого самоврядування, громадських організацій та креативного бізнесу.
Ініціатива не має політичного, релігійного чи комерційного забарвлення і не ставить за мету
підтримку будь-якої політичної партії.


Більш детально про Всеукраїнську ініціативу “Медіа-толока” можна дізнатись за посиланням:
https://www.yuccie.info

Оргкомітет
+380688003333
Internyclub@gmail.com