Метою такої зустрічі, за словами голови ГО “Наше Поділля” та Спілки ДІУ Юрія Степанця , було зібратися разом, проговорити спільні плани та виклики, що постали перед громадським сектором як під час війни, так і у часів структурних змін суспільства:
- Для мене особисто така зустріч цінна, адже є можливість вчути різні громадські об'єднання. Кожен із нас робить свою роботу, але іноді нам бракує ширших знань щодо функціонування громадянського суспільства. Не вистачає і кадрових ресурсів. Тому важливою є зустріч, аби зрозуміти чим ми можемо бути корисними один одному, хто якої допомоги потребує.
У той же час, ми не маємо забувати, що Україна крокує до Європейського Союзу, у більшості країни якого голос громадськості є вирішальним. І це не окремий голос кожної організації, а потужний і впливовий, який об'єднує ГО від невеликої територіальної громади до обласного центру. Лише таким чином, гадаю, громадянське суспільство може реалізувати свій потенціал і разом розвивати власне село, місто та регіон. Тому питання чи то мережування, чи може створення асоціації, чи спілки, чи своєрідного ком'юніті для цього – є важливим.
Географічне представлення учасників зустрічі різне: від громадської спілки "Ветеранський простір "Точка опори" з міста Іллінці до крижопільського благодійного фонду "Опора Крижопіль", від бушанської ГО «Етнокод» до ладижинської «Разом до успішного бізнесу», від ГО "Алея Друзів" з Станіславчика до "Інноваційна дія" з Агрономічного.
Відома громадська діячка Людмила Нецкіна з «Гармонії» поділилася досвідом роботи організації для людей із інвалідністю. А окрім цього і розповіла про досвід мережування громадських організацій у Вінниці. Про громадську спілку «МІСТО ЗМІСТІВ», яка об’єднує представників громадянського суспільства у Вінниці розповідала натхненно:
- Цей простір існує задля того, аби ми, громадські організації Вінниці, могли зустрічатися, проводити свої заходи, підтримувати один одного. З 2019 року, на момент створення, ми не лише утвердилися, але долучили до нашої спілки нові організації. Подібне мережування завжди важливе, адже тоді швидше і ефективніше вибудовувати діалог як і з владою, так із представниками донорських організацій та благодійників. Вони бачать нашу синергію – і це працює.
Людмила Гарарук, ініціаторка культурологічного проєкту "Мистецькі експедиції" зазначила, що для неї подібна зустріч є знаковою. Це змога налагодити контакти, знайти спільні інтереси із однодумцями. Працювати над проєктами. А такі проєкти народжувалися вже на місці. Хтось зацікавився волонтерською з ветеранами в Іллінцях, хтось запартнерився із ІТ-шниками з «Етнокоду». Когось зацікавили екологічні проєкти від «Нашего Поділля».
Ще багато організацій, які підтвердили свою участь, не змогли доїхати. Адже в області 30 травня відбувалися «останні дзвоники» у школах. Проте, маємо надію, що зможемо побачити. – розповідає керівниця проєктів «Вінницького прес-клубу» Наталія Болховська. – Активісти у Мурованих Курилівцях, Калинівці, Теплику та Тростянці, в Козятині, Могилів-Подільському та інших містах – чекають на наступну зустріч.
А допоки вирішили попрацювати на можливостями розвитку громадянського суспільства регіону. В 2025 році спливає термін «Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства», яку на наступний період з 2026 по 2029 роки вже розробляє обласна влада. Тому, ознайомившись із етапами реалізації минулої програми, представники громадських організацій готові долучитися, аби подібні документи враховували голоси всіх: від маленької до великої, за різними напрямками. Це можливість формувати спільний простір. Наступна зустріч запланована на кінець червня. Ото ж – до роботи, ідей та можливостей.