3 квітня

ПРО ПРОБЛЕМИ МОЛОДИХ ВПО ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ ГОВОРИЛИ ГРОМАДСЬКІ АКТИВІСТИ У ВІННИЦІ

 3 квітня у залі Вінницького пресклубу «Центр соціальних трансформацій» презентував брошуру «Майбутнє молоді ВПО: проблеми, виклики та рішення».

«Основна ціль брошури – розповісти про ті проблеми, з якими стикаються учні та студенти закладів освіти: шкільної, професійно-технічної, вищої. Рекомендації, які ми напрацювали, допоможуть керівникам закладів освіти, профільним департаментам та представникам учнівського і студентського самоврядування розробляти заходи, приймати рішення, аби допомогти молодим людям, які приїхали в громади, розкритися, завести друзів, соціалізуватися на новому місці», - пояснив директор організації «Центр соціальних трансформацій», викладач Національного університету «Києво-Могилянська академія» Данило Метельський.

За його словами, усі матеріали брошури є результатом опитувань, інтерв’ю та фокус-груп за участі молоді 14-25 років. Працювали активісти з тими ВПО, що проживають в Києві, Вінниці, Дніпрі, Івано-Франківську, а також на території Польщі.

Брошура

«У першій частині брошури ми перелічили та описали проблеми, з якими стикаються молоді люди ВПО у закладах освіти. А також дали рекомендації, які допоможуть їх мінімізувати. Друга частина містить різноманітні корисні матеріали, які можна використати в роботі з молодими ВПО. А в третій частині описані конкретні проєкти, які розробили молоді люди. Ці ідеї можна реалізовувати в закладах освіти», - додав Данило Метельський.

Про здобувачів освіти у загальноосвітніх закладах Вінниччини з числа внутрішньо-переміщених осіб під час презентації розповів начальник відділу дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної військової адміністрації Анатолій Калетнік.

«У закладах зальної середньої освіти області навчається близько 5 тисяч 700 дітей з числа ВПО. Закордон перебуває ,багато дітей з Вінниччини. Вони переважно всі включені за допомогою онлайн-режиму, здобувають українську освіту. На початку повномасштабного вторгнення з області закордон виїхали близько 20 тисяч учнів. На наступний навчальний рік, тобто 2022-2023, фактично 50% з них повернулися. Тоді закордоном залишалося 10 тисяч, зараз 7 тисяч учнів», - розповів Анатолій Калетнік.

Презентація брошури

Очільник відділу профільного департаменту пообіцяв посприяти громадській організації у розповсюдженні брошури: електронний варіант посібника Департамент гуманітарної політики надішле на електронні адреси усіх закладів освіти області.