1 лютого

«Рóковий збір» у підтримку ЗСУ

Студенти трьох вінницьких університетів ВНТУ, ВНМУ та ДонНУ пожертвували більше 60 тис. грн на благодійний «Роковий збір». Організатори обіцяють передати всі зібрані кошти для потреб 28-ї окремої механізованої бригади.

Сцена вибухнула енергією під час шоу-кейсу з участю гуртів «Suo», «VERIGO» та виконавця Віталіка. Від авторських пісень до каверів на хіти – світломузика та дим допомогли створити атмосферу підтримки.

Однак, вже на початку концерту зустрічала повітряна тривога, що змусила глядачів чекати. Частина аудиторії покинула залу, що трохи вплинуло на настрій, але не заглушило енергію виступу.

Три університети - ВНТУ, ВНМУ та ДонНУ - змагались в зборі коштів на підтримку Збройних Сил України. Кожен мав свою банку для донатів, а переможець, тобто той, хто зібрав найбільше, отримав подарунок від партнерів Української Студентської Ліги.

Головний приз у цьому змаганні отримав ВНТУ, який зібрав найбільше коштів з невеликим відривом від інших університетів.

- Концерт розпочався з труднощами через те, що була повітряна тривога, і годину довелось чекати до її відбою, - каже вокаліст та гітарист гурту "Suo" Владислав Пархоменко. - Але на сам виступ, як я думаю, це не вплинуло.

За словами Пархоменка, їхні очікування не були великими, просто сподівалися класно відіграти концерт.

Незважаючи на деякі нюанси в комунікації з іншим гуртом та певні труднощі в залі, вони насолоджувались відгуками глядачів та атмосферою концерту.

Відмінні враження залишилися не тільки у виконавців, а й серед слухачів.

- Сподобався відгук залу, загальна атмосфера на концерті, хоч і не вдалось гладко все зіграти/заспівати, але, в цілому, були задоволені своїм виступом, - зазначив Владислав.

За його словами, успіх події визначається не лише фінансовим результатом, але й спроможністю об'єднати спільноту для важливої справи.

- Якщо розглядати з точки зору музиканта, то такі заходи важливі в першу чергу тим, що можна представити публіці свої пісні, поширювати свою творчість і в цілому, вносити свій вклад в розвиток музичної/концертної індустрії. Окрім цього, в сьогоденних реаліях це чудова можливість збирати кошти на потреби ЗСУ, - підкреслює Владислав.

Він ділиться своєю думкою про важливість української музики та того, як вона пронизує усю спільнону. Владислав висловлює надію, що розповсюдження українського музичного продукту сприятиме формуванню спогадів через призму вітчизняної творчості та підтримає її популяризацію серед української аудиторії.

- Я утримаюсь від того, щоб відносити себе до якої-небудь конкретної течії музики, оскільки вважаю, що в таку епоху глобалізації це недоречно. Тим не менш, вся українська музика, починаючи з народних пісень і закінчуючи яким-небудь фонком, дає людям можливість відчувати через музику емоції, які пронизували той чи інший час, людей і ситуації. Для української культури це не просто важлива річ, але і необхідна. Музика – це те, що здатне об'єднувати людей та задавати атмосферу в компаніях. На жаль, особисто в мене (і, думаю, у багатьох українців ідентична історія), одні з найкращих спогадів з життя асоціюються саме з російською музикою. І власне, після початку повномасштабного вторгнення стався крутий бум української музики, багато з якої було до цього, але відходила на другий план, порівняно з російською. Тому зараз дуже важливо поширювати український продукт в першу чергу, щоб в людей формувались спогади через призму нашої музики, і надалі вони будуть до цього так, чи інакше, тягнутись.

Відповідаючи на питання про важливість української музики для нього особисто, Владислав додає: «Власне, для мене українська музика важлива тим, що я народився, ріс і продовжую жити в Україні. Незважаючи на те, що моїми кумирами є зарубіжні виконавці та артисти, я дуже сильно люблю українську музику, бо вона є найбільш рідною і знайомою порівняно з будь-якою іншою музикою.»

Завершуючи бесіду, Владислав закликає шанувальників та нових слухачів донатити на ЗСУ, слухати якісну українську музику і підтримувати артистів. А гуртам мати сили та бажання розвиватись в музичній індустрії.

Велика підтримка від студентів університетів ВНТУ, ВНМУ та ДонНУ, а також глибокі враження від музичного шоу залишиться у серцях учасників та глядачів. «Роковий збір» виявився не лише благодійною акцією, але й справжньою музичною витівкою, де силу єднання студентської громади відчував кожен учасник та вболівальників.

Посвалюк Денис