26 липня, 2021

У ПІВДЕННИХ ОБЛАСТЯХ УКРАЇНИ ВІДЗНАЧИЛИ КРАЩІ ЖУРНАЛІСТСЬКІ МАТЕРІАЛИ ПРО ВІДНОВЛЮВАНІ ДЖЕРЕЛА ЕНЕРГІЇ

Наг_6

23 липня відбулося нагородження переможців конкурсу журналістських матеріалів на тему ВДЕ (відновлюваних джерел енергії), який проводився у рамках ініціативи  «Освіта з питань відновлювальних джерел енергії для регіональних журналістів»,  який ВОГО «Вінницький пресклуб»  реалізував за підтримки USAID Проєкту енергетичної безпеки (ПЕБ).

Наг_5

Участь у конкурсі взяли 42 журналісти з Вінницької, Одеської, Миколаївської та Херсонської областей. Журі отримало й переглянуло 44 конкурсні роботи. Серед засобів масової інформації представлені 4 всеукраїнські, 29 обласних та 9 районних видань. За результатами оцінювання конкурсної комісії, до складу якої входили Ірина Ярошинська – медіаекспертка, членкиня правління ВОГО «Вінницький пресклуб», Сергій Бондаренко – в.о. завідувача кафедри журналістики та соціальних комунікацій Донецького національного університету імені Василя Стуса, В’ячеслав Комар – д.т.н., професор кафедри електричних станцій та систем Вінницького національного технічного університету, Сергій Кравчук – кандидат технічних наук, директор KNESS Energy та Віктор Дядькович – голова «Енергопулу», переможцями стали:

Вінницька область

І місце: Тетяна Поліщук (Лада FM) – Сонячна генерація в Україні: ігнорувати не можна втілити

Наг_15

ІІ місце: Сергій Маламура (DEPO. Вінниця) – Сонце в поміч: Як і скільки можуть заробити вінничани, продаючи електроенергію

Наг_1

ІІІ місце: Марина Карабай (Na Парижі) – «ЗЕЛЕНІ РАЙОНИ» ВІННИЧЧИНИ: ХТО ПРЕТЕНДУЄ НА ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНІСТЬ

Наг_8

 

Херсонська область

І місце: Ірина Ухваріна (медіаплатформа ВГОРУ) – Великоолександрівська гідроелектростанція: маленька ланка масштабного перезавантаження

ІІ місце: Євгенія Вірлич (Кавун.City) – Відновлювальні джерела енергії в Херсонській області: розповідаємо про історії успіху

ІІІ місце: Любов Рудя (районна газета «Сільські новини») – «Відновлювані джерела енергії – галузь майбутнього України (інтернет-версія, скорочений варіант)

Миколаївська область

І місце: Наталія Клименко (НИС ТВ) – У Первомайську ведуться роботи по видобуванню газу із сміття

ІІ місце: Олена Івашко (NIKOLAEV.POST) – Сонце на даху: вперше у місті у будинку миколаївського ОСББ встановили сонячну електростанцію

ІІІ місце: Тетяна Бакоцька (Суспільне Миколаїв радіо) – Відновлювальні джерела енергії: перспективи

Одеська область

І місце: Вікторія Майніч (Новинар) – Про перспективи розвитку зеленої енергетики України і не тільки

ІІ місце: Наталя Шевчук (Інформер) – Куди «дме вітер» вітчизняної енергетики?

ІІІ місце: Олександр Галяс, Анна Каплинська (Порто-Франко) – Сонцю і вітру на зустріч

Наг_14

За словами члена конкурсної комісії Сергія Бондаренка, палітра тем, порушених в матеріалах – різнопланова, так само як і формати поданих на конкурс матеріалів. Тут іжурналістські розслідування, і репортажі з об’єктів ВДЕ, й інформаційні матеріали щодо актуальних питань ВДЕ, і аналітичні огляди, які включають у себе український та світовий досвід, а також - актуальні інтерв’ю на тему розвитку і перспектив «зеленої енергетики в Україні та світі.

Наг_3

«Тема «зеленої енергетики» – як ніколи  на часі, як і тема розвитку професійної, вузькопрофільної журналістики, – зазначає завідувач кафедри ДонНУ імені Василя Стуса Сергій Бондаренко. – І важливо, аби саме регіональні журналісти змогли донести власній, місцевій аудиторії, правдиву, неупереджену інформацію з непростої для пересічного громадянина тематики».

Наг_2

«Сертифікати учасника медіа школи та друковану версію онлайн посібника отримає 91 випускник чотирьох регіональних медіа шкіл у Вінницькій, Одеській, Миколаївській та Херсонській областях, – розповідає про освітню ініціативу керівниця медіа школи Наталія Болховська. – Розуміючи, наскільки  тема ВДЕ сьогодні є топовою і водночас складною, ми намагалися зробити навчання насиченим, практичним, і разом з тим - простим та доступним. Для цього випустили чотири онлайн уроки, які вже зацікавили не лише медійників, а й усіх тих, хто прагне розібратися в темі «зеленої енергетики». У вільному доступі є наш онлайн підручник з питань ВДЕ.  Ми вважаємо нашу ініціативу дуже вчасною, адже, щоб писати про відновлювану енергетику, треба самому в ній розбиратись».

Наг_4

Переможці конкурсу отримали цінні подарунки від USAID ПЕБ та ВОГО «Вінницький пресклуб».

Наг_12
Наг_10
Наг_9

Навчальні матеріали, розроблені в рамках освітньої ініціативи:

Відновлювана енергетика для журналістів – онлайн посібник

Відеолекції

Історія відновлювальної енергетики

Електроенергетична система

Стимуляція розвитку. "Зелений тариф" та аукціони

Тренди майбутнього - ВДЕ