19 листопада

ЯК ПЕРЕТВОРИТИ СМІТТЯ НА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ?

 Про це розповіла спеціальна спікерка нашої медіашколи з питань відновлювальних джерел енергії Неля Желамская. Вона є речницею компанії Ecostyle - сучасний оператор у поводженні з твердими побутовими відходами, що займається вивезенням і захороненням твердих побутових відходів у Кропивницькому.
18_11_21_4
На разі у цьому місті реалізований проект дегазації міського сміттєзвалища. Згідно законодавства України до 1 січня 2020 року всі компанії, які орендують сміттєзвалища в України, мали облаштувати системи дегазації цих звалищ.
Компанія, яка робить екологію у Кропивницькому кращою, запустила спецустановку, що перетворює метан на електроенергію.
За рік Кропивницький продукує 100 тон сміття. Тому тут прагнуть використати якомога більше сміття для виробництва електроенергії.
На сьогодні діє 55 свердловин, які продукують електроенергії 530 кіловат на годину. За «зеленим тарифу» вона йде у загальну мережу.
Як розповіла пані Неля, населення мікрорайону, де розташовано звалище, страждало від частих пожеж на полігоні. На сьогодні компанія ліквідувала цю проблему. І головне, що площа полігону зменшилась з 18-ти до 4 га. Зараз це санітарна зона, яку компанія засадила травою.
До речі, перша установка для дегазації з’явилась у 30-х роках в США.
18_11_21
Цю інформацію слухачі медіашколи прослухали у рамках другого модуля. Під час навчання наші спікери В’ячеслав Комар, Сергій Кравчук та Віктор Дядькович розповідали слухачам з Кіровоградської та Черкаської областей про Відновлювальну енергія Розвиток ВДЕ у світі, Стратегію України щодо розвитку виробництва електроенергії з ВДЕ , Законодавчі нормативи, які регулюють ВДЕ, Вплив ВДЕ на режими електричних мереж
18_11_21_1
18_11_21_2
Завершальний модуль для журналістів Кіровоградської та Черкаської областей відбудеться 25 листопада
18_11_21_3
18_11_21_6
Грантова ініціатива «Освіта з питань відновлювальних джерел енергії для регіональних журналістів» реалізується Вінницький прес-клуб за підтримки USAID Проєкт енергетичної безпеки