30 липня, 2020

Запрошуємо журналістів для участі в освітній медіа-школі з питань відновлювальних джерел енергії

Запрошуємо журналістів для участі в освітній медіа-школі з питань відновлювальних джерел енергії

 

Проект  «Освіта з питань відновлювальних джерел енергії для регіональних журналістів», що виконується Вінницької обласною громадською організацією «Вінницький прес-клуб» за підтримки USAID Проєкту енергетичної безпеки (ESP), запрошує журналістів до участі у медіа-школі з питань ВДЕ.

Освітні заняття проходитимуть впродовж вересня-листопада 2020 року у рамках трьох одноденних тренінгів. Відбір учасників проводиться на конкурсній основі. Проектом передбачено навчання 25 учасників в режимі «онлайн» в разі посилення карантинних заходів, або в режимі «офлайн» - при сприятливій епідеміологічній ситуації.

Заявники на участь у школі мають заповнити реєстраційну анкету он-лайн за посиланням: https://bit.ly/2P2yQsj

 

Заявки на участь у Школі приймаються до 23:00 07 серпня 2020 р. Запрошення для участі будуть надіслані не пізніше  31 серпня 2020 р.

 

Питання, які будуть висвітленні під час Школи:

 

-       Відновлювана енергія. Світовий тренд. Кліматична проблема.

-       Види ВДЕ. Фотовольтаїка. Біоенергетика. Геліотермальні станції. Малі ГЕС. Геотермальна енергетика. Інші види відновлювальної енергетики (приливні, хвильові)

-       Види ВДЕ в Україні (в яких регіонах – які види та чому). 

-       Розвиток ВДЕ у світі. Статистика. Динаміка.

-       Законодавство ЄС. Стратегія України щодо розвитку виробництва електроенергії з ВДЕ. “Зелений перехід 2050”. Нормативні акти, які регламентують діяльність енергії ВДЕ в Україні.

-       Організації і установи, які є ключовими і які регулюють енергоринок України.

-       Електроенергетична система: Електроенергетична система України. Особливості Об’єднаної енергетичної системи України. (структура виробленої енергії в України. Доля атомної, теплової, гідравлічної, “зеленої” енергії та її вплив на оточуюче середовище).

-       Ринок електричної енергії. Структура та розвиток. Споживачі енергії.RAB регулювання. Трансформація. “Зелений тариф”. Аукціони.

-       Розподілена енергія ВДЕ. Підключення ВДЕ до електричних мереж.

-       Інтеграція ВДЕ у електричну мережу України. Зони ВДЕ. Моделювання генерації.

-       Вплив ВДЕ на режими електричних мереж. Прогнозування генерації.

-       Прос’юмери - малі виробники, які споживають власну енергію. Віртуальні станції (MicroGrid). Smart Grid технології. Smart Grid технології, технології зберігання енергії (Energy Storage)паралельно з системою.

-       Фінансування розвитку ВДЕ. Вартість технологій ВДЕ. Цінові тренди. Ціна електроенергії ВДЕ у світі та Україні. Динаміка. Тренди.Фінансування ВДЕ у світі та в Україні. Проектні показники.

 

Для вас працюватимуть провідні фахівці з питань ВДЕ:

  • В’ячеслав Комар, доктор технічних наук, доцент кафедри електричних станцій та систем Вінницького національного технічного університету, лауреат премії Президента України для молодих вчених;
  • Сергій Кравчук, кандидат технічних наук, експерт із впровадження ринку електроенергії в Україні. Розробка законодавчих та регуляторних актів для  повноцінної роботи ринку електроенергії;
  • Віктор Дядькович - голова правління Громадської спілки «Кластер «Енергетичний пул».

З додатковими запитаннями звертайтесь за адресою obmar111@gmail.com

Контактна особа: Наталія Болховська – (050) 193-24-23 

 

USAID Проєкт енергетичної безпеки співпрацює з Урядом України, приватним сектором та діячами громадянського суспільства, щоб покращити енергетичну безпеку України та перетворити енергетичний сектор країни в сучасну, орієнтовану на ринок та інтегровану до ЄС рушійну силу зростання. Енергетична безпека має вирішальне значення для незалежності та національного суверенітету України. Справжня енергетична безпека вимагає, щоб якісні енергетичні послуги були доступними, безперервними, надійними та безпечними для всіх українців. 

Стежити за новинами Проєкту: https://www.facebook.com/usaidesp/