28 вересня

ЗАПРОШУЄМО ЖУРНАЛІСТІВ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ДЛЯ УЧАСТІ В ОСВІТНІЙ МЕДІА-ШКОЛІ З ПИТАНЬ ВІДНОВЛЮВАНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ (ВДЕ)

Заняття проходитимуть 22 жовтня, 29 жовтня та 5 листопада 2021 року з 15:00 до 18:00 у рамках трьох одноденних тренінгів в режимі онлайн на платформі ZOOM. Кількість місць обмежена - 20 учасників.
Заявники на участь у школі мають заповнити реєстраційну анкету он-лайн за посиланням: https://forms.gle/iceT78vHRbx2Avmp6
Заявки на участь приймаються до 23:00 20 жовтня 2021р. Запрошення та посилання на zoom-платформу для участі будуть надіслані заздалегідь.
У програмі медіа-школи:
- Відновлювана енергія. Світовий тренд. Кліматична проблема.
- Види ВДЕ. Фотовольтаїка. Біоенергетика. Геліотермальні станції. Малі ГЕС. Геотермальна енергетика. Інші види відновлювальної енергії (приливні, хвильові).
- Види ВДЕ в Україні (регіони, види).
- Розвиток ВДЕ у світі. Статистика. Динаміка.
- Законодавство ЄС. Стратегія України щодо розвитку виробництва електроенергії з ВДЕ. “Зелений перехід 2050”. Нормативні акти, які регламентують роботу ВДЕ в Україні.
- Організації та установи, які регулюють енергоринок України.
- Електроенергетична система України. Особливості Об’єднаної енергетичної системи України (ОЕСР). Структура енергетичного ринку України. Доля атомної, теплової, гідравлічної, “зеленої” енергії. Вплив на оточуюче середовище.
- Ринок електричної енергії. Структура та розвиток. Споживачі енергії. RAB-регулювання. Трансформація. “Зелений тариф”. Аукціони.
- Розподіл енергії ВДЕ. Підключення ВДЕ до електричних мереж.
- Інтеграція ВДЕ у електричну мережу України. Зони ВДЕ. Моделювання генерації.
- Вплив ВДЕ на режими електричних мереж. Прогнозування генерації.
- Прос’юмери. Віртуальні станції (MicroGrid). Технологія Smart Grid («розумні мережі»). Технології зберігання енергії (Energy Storage).
- Фінансування розвитку ВДЕ. Вартість технологій ВДЕ. Ціна електроенергії ВДЕ у світі та Україні. Динаміка. Тренди. Фінансування ВДЕ у світі та в Україні. Проєктні показники.
 Експерти-лектори медіа шкіл:
● В’ячеслав Комар – доктор технічних наук, доцент кафедри електричних станцій та систем Вінницького національного технічного університету, лауреат премії Президента України для молодих вчених.
● Сергій Кравчук – кандидат технічних наук, експерт ринку електроенергії в Україні. Розробка законодавчих та регуляторних актів для повноцінної роботи ринку електроенергії.
● Віктор Дядькович – голова правління громадської спілки «Кластер «Енергетичний пул».
????З додатковими запитаннями звертайтесь за адресою vinpclub@gmail.com
Контактні особи:
Наталія Болховська – (050) 193-24-23
Світлана Шевчук – (067) 892-00-08
Наталя Вовчко – (067) 670-77-30
Грантова ініціатива «Освіта з питань відновлювальних джерел енергії для регіональних журналістів» реалізується «Вінницьким прес-клубом" спільно з Львівським пресклубом за підтримки USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ).